„Odznaki turystyczne górskie w turystyce kwalifikowanej” – prelekcja Wojciecha Kwietnia – 1 grudnia 2015 r.

Temat kolejnej wtorkowej prelekcji, choć niezbyt podróżniczy, był jak najbardziej związany z górami i wędrówkami po nich. Wojtek Kwiecień, członek Oddziału PTT w Opolu przyjechał do nas aż z Kędzierzyna-Koźla by zaprezentować fragment swojej kolekcji odznak turystycznych oraz poopowiadać co, gdzie i jak można zdobywać.
Mieliśmy dzisiaj okazję zobaczyć zarówno dobrze nam znane odznaki krajoznawczo-turystyczne Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, jak i te, które firmuje Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Były także odznaki ustanowione przez gminy oraz zupełnie prywatne, stworzone przez lokalnych przedsiębiorców. Część z nich zobaczyliśmy w oryginale na przywiezionych przez Wojtka prezenterach, inne na bardzo ciekawych slajdach. Wojtek opowiadał dzisiaj o historii odznak, nieco o regulaminach i ich autorach, a wszystko oprawione było w kolorową prezentację.
Dziękujemy Wojtku za interesujące spotkanie, a Jankowi – naszemu oddziałowemu koledze z Kędzierzyna-Koźla za przywiezienie dzisiejszego prelegenta.

SB
.

Wojtek Kwiecień prezentuje część swojej kolekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2015. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.