Orlica (Góry Orlickie), Jagodna (Góry Bystrzyckie), Kłodzka Góra (Góry Bardzkie) – wycieczka górska dla młodzieży – 11-12 maja 2019 r.

Za nami kolejny wyjazd z podopiecznymi Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia w ramach zdobywania Korony Góry Polski. Tym razem młodzież z placówek w Kętach, Oświęcimiu i Żywcu wędrowała po sudeckich szlakach wraz z grupą członków trzech Szkolnych Kół PTT, z wycieczki których publikowana jest osobna relacja. Oddział w Bielsku-Białej jest partnerem tego przedsięwzięcia, wspomagając młodych turystów przewodnicko i organizacyjnie. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tej wycieczki:

Przygotowania do wyjazdu w góry zaczęły się od samego rana. Pan Przemek zaczął chodzić po pokojach i nas wszystkich budzić. Szybko się ogarnęliśmy i wsiedliśmy do autokaru, gdzie czekał już na nas przemiły kierowca wraz z panem Szymonem i naszymi rówieśnikami.
Przejazd w góry spędziliśmy w miłej atmosferze. W autokarze było wesoło, po drodze wstąpiliśmy także do McDonald’s, żeby coś zjeść.
Gdy dotarliśmy w końcu na szlak, wiedzieliśmy, że przygoda dopiero nas czeka. Przeszliśmy wiele ciekawych szlaków i zdobyliśmy kilka fajnych szczytów, takich jak Orlica, Jagoda, czy Kłodzka Góra.
W pierwszym dniu wycieczki pod wieczór odwiedziliśmy super hotel Kosówka, gdzie zaserwowano nam przepyszne jedzenie i były ładnie zadbane pokoje.
Po śniadaniu opuściliśmy hotel i wyruszyliśmy zdobywać kolejne szlaki. Każdy był wypoczęty i zwarty do dalszej drogi. Choć pogoda nie dopisywała, my i tak szliśmy dalej, zdobywać kolejne góry. Przez cały czas była dobra atmosfera i chociaż pod koniec wycieczki zrobiło mi się słabo to pan Szymon zadbał o wszystko i z wychowawcami innych grup, pomogli mi stanąć na nogi.
Myślę, że chodzenie po górach to fantastyczne przeżycie w tak super atmosferze i zgranej ekipie.

Nikola Gacek, Oświęcim
.

podopieczni Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia na szczycie Orlicy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fundacja "Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia", kronika - 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.