„Peru i Boliwia w 25 dni” – pokaz slajdów Radosława Błachuta – 17 stycznia 2012 r.

Organizowanie slajdów w naszym lokalu przynosi za sobą ciekawe teorie. Po dzisiejszym slajdowisku śmiało można napisać, że liczba uczestników prelekcji jest wprost proporcjonalna do mrozu na zewnątrz. Drugie w tym roku slajdowisko przyciągnęło aż 34 osoby, chętne do wysłuchania prelekcji o Peru i Boliwii, a nasz lokal niemal pękał w szwach.
Po raz pierwszy gościliśmy Radka Błachuta, który zaprezentował nam ciekawą prelekcję z  odbytej w 2009 r. wraz z żoną podróży do Ameryki Południowej.
Dzięki naszemu prelegentowi mogliśmy obejrzeć zarówno miasta, począwszy od peruwiańskiej Limy, poprzez Cuzco po boliwijskie La Paz, jak i wiele ciekawych zabytków. Wartymi odnotowania miejscami, które mogliśmy dzisiaj obejrzeć były jezioro Titicaca, Machu Picchu, a także Salat de Uyuni – największa na świecie pustynia solna. Mieliśmy także okazję zobaczyć różnorodne targowiska, a także zdjęcia mieszkających w tych krajach Indian.
Prelekcja była niezwykle ciekawa, a my już teraz zapraszamy Radka do zaprezentowania kolejnego interesującego slajdowiska w naszym lokalu.

SB
.

Radosław Błachut podczas prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2012. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.