Piknik rodzinny na Hrobaczej Łące – 13 maja 2017 r.

W sobotę, 13 maja 2017 r. na Hrobaczej Łące odbył się charytatywny piknik rodzinny, z którego dochód w całości przeznaczony jest na odbudowę schroniska, częściowo spalonego w styczniu tego roku. Oprócz właścicieli i gospodarzy w organizację tej akcji zaangażowali się także nieformalna grupa „Kozianie dla Hrobaczej”, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Kozy oraz Oddział PTT w Bielsku-Białej.
Piknik odbywał się w godzinach od 11:00 do 17:00. Dla dzieci przygotowano dmuchańce, gry, zabawy i malowanie twarzy. Dla dorosłych atrakcją mogły byś licytacje ciekawych i wartościowych przedmiotów. Była też kuchnia polowa, grochówka, żurek, kiełbaski z grilla oraz różne łakocie… A to wszystko dostępne za specjalne kupony, które można było wcześniej nabyć przy jednym ze stolików.
Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Bielsku-Białej dla uczestników pikniku przygotowało blok sześciu prelekcji, które rozpoczęły się mniej więcej w południe w schroniskowej kaplicy. Na początek Miłosz Zelek, prezes Koła PTT w Kozach, przybliżył przebieg i atrakcje przebiegającego przez Hrobaczą Łąkę – Małego Szlaku Beskidzkiego. Następnie Bogusław Nycz przybliżył swoją wyprawę w Himalaje indyjskie. Kolejną z przygotowanych prezentacji była wędrówka grzbietem Czarnohory, na którą zaprosił nas Szymon Baron, a następną Camino de Santiago przygotowane przez Andrzeja Ziółko. Swoją premierę miała na Hrobaczej Łące relacja z tegorocznego wyjazdu na Azory, podczas którego prezes naszego Oddziału wszedł na Pico, najwyższy szczyt Portugalii, a blok prelekcji nieco przed 17-tą zakończył Andrzej Ziółko przybliżając atrakcje Turcji.
Miłym zaskoczeniem był dla nas udział w charakterze wolontariuszy Basi i Zbyszka, dwojga Włóczykijów z Oddziału PTT w Tarnowie, którzy przez cały dzień obsługiwali jedno ze stoisk. Godny odnotowania był także udział młodych turystów z bielskiego oddziału PTT, którzy posprzątali szlaki z Kóz na Hrobaczą Łąkę w ramach akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2017”
Atrakcji na Hrobaczej Łące był dzisiaj ogrom i choć pogoda nas nie rozpieszczała, licznie przybyli turyści pokazali jak ważnym dla nich miejscem jest Hrobacza Łąka.

SB
.

Miłosz Zelek przybliża nam wędrówkę Małym Szlakiem Beskidzkim

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.