„Projekt 519 – Główny Szlak Beskidzki” – prelekcja Miłosza Zelka – 15 grudnia 2015 r.

We wtorkowe, zimowe popołudnie, spotkaliśmy się jak co tydzień w lokalu PTT, by obejrzeć ciekawe zdjęcia i posłuchać prelekcji. Tym razem naszym gościem był prezes Koła PTT w Kozach, Miłosz Zelek, który zabrał nas na trwającą godzinę podróż Głównym Szlakiem Beskidzkim.
Opowieść o GSB, co podkreślił nasz dzisiejszy gość, nie była reporterską opowieścią o wędrówce najdłuższym szlakiem długodystansowym w polskich górach, lecz pewnego rodzaju impresją na jego temat. Dużą część szlaku pokonał Miłosz wraz ze swoim synem Krzysztofem i jego kolegą Szymonem, lecz najtrudniejszy z uwagi na fatalne oznakowanie fragment Beskidu Niskiego przechodził samotnie. Mieliśmy dziś okazję zobaczyć piękne panoramy, ukwiecone łąki oraz ciekawe pamiątki świadczące o zamierzchłych czasach.
Podsumowując prelekcję warto dodać opinię naszego prelegenta, który jako przewodnik beskidzki stwierdził, że przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego powinno być obowiązkiem każdego kandydata na przewodnika beskidzkiego. Na pewno warto! Warto też było przyjść dzisiaj do bielskiego PTT, bo i zdjęcia, i opowieści były na najwyższym poziomie 🙂

SB
.

Miłosz Zelek w trakcie prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2015. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.