Przełęcz Karkoszczonka (Beskid Śląski) – wycieczka górska dla dzieci pt. „Spotkanie z Mikołajem” – 3 grudnia 2022 r.

Jak co roku, młodzi turyści z bielskiego oddziału PTT wraz z rodzicami i dziadkami, ruszają początkiem grudnia na Przełęcz Karkoszczonka w Beskidzie Śląskim w poszukiwaniu Świętego Mikołaja. W 2022 r. wycieczka pt. „Spotkanie z Mikołajem” odbyła się już po raz siódmy.
Choć żółty szlak ze Szczyrku Biłej jest dość stromy to trasa nie jest długa. Dzięki temu w poszukiwaniu Mikołaja biorą udział zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi turyści. Każdy wędruje swoim tempem, by po spotkaniu w Chacie Wuja Toma (na pięknie odnowionej werandzie), już wspólnie ruszyć na poszukiwanie Mikołaja.
Zanim jednak odnajdzie się Mikołaj, dzieciaki spotykają wrednego diabła oraz dwa urocze aniołki. Diabeł dokucza przede wszystkim dorosłym, choć potrafi i przekręcić słowa w znanych wierszykach o Mikołaju. Aniołki z kolei wraz z młodymi turystami ćwiczą „mikołajowe” wierszyki i piosenki.
W końcu wszyscy razem ruszamy, nieco dalej od przełęczy, by w lesie odnaleźć Świętego Mikołaja. Tym razem nie jest sam, bowiem aniołki wyczytują grzeczne dzieci z listy, diabeł upewnia się, czy na pewno były grzeczne, a prezenty pomagają podawać cztery reniferki – harcerki z VI BDHek ZHR.
I choć w tym roku zabrakło śniegu, jakże lubianego przez Świętego Mikołaja, każdy z ochotą wziął udział w dzisiejszej wycieczce. Było nas 50 osób, małych i dużych. 
Po spotkaniu spotykamy się jeszcze w jak zawsze niezwykle gościnnej Chacie Wuja Toma, by wypić gorącą czekoladę lub zjeść pyszne ciastko, po czym w mniejszych grupach wracamy do Szczyrku Biłej.
Dziękujemy tym, którzy przygotowali „Spotkanie z Mikołajem” oraz wszystkim dzieciom, rodzicom, babciom, dziadkom – członkom i sympatykom PTT, którzy dzisiaj przybyli, by wędrować z nami na górskim szlaku.

SB

choć nie było śniegu, spotkanie ze Świętym Mikołajem udało się!

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2022. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.