Przyznano wyróżnienia Koła PTT w Kozach „Prowadzę na szczyt…” – 6 czerwca 2017 r.

„Tak wiele już zostało zrobione i czasem trudno odnaleźć własną ścieżkę. Dlatego warto poznać drogi ludzi, których doświadczenia pomogą uniknąć błędów i odnaleźć nasze własne korony i bieguny”. Ten cytat, autorstwa Marka Kamińskiego, stał się mottem Wyróżnienia przyznawanego przez Zarząd Koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego „Prowadzę na Szczyt…” dla osób, które wnoszą szczególny wkład w promowanie turystyki aktywnej, wiedzy o górach oraz wartości związanych z krajoznawstwem wśród mieszkańców Gminy Kozy. Pragniemy w ten sposób docenić wkład turystów-społeczników propagujących i inicjujących tą formę aktywności. Nazwa wyróżnienia ma genezę w lokalnym nazewnictwie, które określa Hrobaczą Łąkę jako „Szczyt”. Starsze pokolenie często używa określenia „idę na szczyt”, myśląc o Hrobaczej. Szczyt to cel wędrówki, który otwiera horyzonty, na którym rodzą się nowe pomysły i budzi się refleksja nad tym co na dole. Szczyt to cel, który wyznaczają liderzy. Właśnie to wyróżnienie ma ich honorować i być jednocześnie wyrazem uznania i wdzięczności.
W bieżącym roku, po raz pierwszy, Wyróżnienie to przyznano opiekunkom Szkolnych Kół Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego przy SP nr 1 i 2 w Kozach: Annie Kózce-Filarskiej, Sylwii Czaudernie-Papiernik oraz Katarzynie Paprocie. Dzięki ich zaangażowaniu i inicjatywom dzieci szkół podstawowych mogą od kilku lat uczestniczyć regularnie w wycieczkach krajoznawczo-turystycznych, konkursach promujących podróże i aktywnie spędzać czas wolny. Warto również dodać, że w przedsięwzięciach tych uczestniczy również liczne grono Rodziców. Dziękując za aktywność liczymy na dalszą współpracę i życzymy kolejnych sukcesów oraz udanych wędrówek.

Miłosz Zelek
.

uhonorowane wyróżnieniem „Prowadzę na szczyt”, od lewej: Anna Kózka-Filarska, Katarzyna Paprota i Sylwia Czauderna-Papiernik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Koło PTT w Kozach, kronika - 2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.