Rok Kazimierza Przerwy-Tetmajera – obchody w Zakopanem – 13 czerwca 2015 r.

Z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego przy współudziale Urzędu Miejskiego w Zakopanem i Związku Podhalan w Polsce w dniu 13 czerwca 2015 r. odbyły się zakopiańskie obchody jubileuszu 150. rocznicy urodzin Kazimierza Przerwy-Tetmajera.
O godzinie 11-tej została odprawiona uroczysta msza święta w starym kościele na Pęksowym Brzyzku po czym złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze przy grobie tego wybitnego poety. Kolejnym punktem programu był uroczysty przemarsz z udziałem pocztów sztandarowych do Parku Miejskiego, gdzie w muszli koncertowej uroczyście otwarto wystawę poświęconą życiu i twórczości Kazimierza Przerwy-Termejra, po czym prezes PTT Józef Haduch (O/Chrzanów) i Nina Mikołajczyk (O/Łódź) zaprezentowali fragmenty jego twórczości. Dodatkową atrakcją były występy zespołu im. Bartusia Obrochty, zespołu góralskiego Zornica oraz związanego z krakowskim oddziałem PTT zespołu „Zielony Szlak”.
Czworo reprezentantów naszego oddziału uczestniczyło tylko w początkowej części obchodów na cmentarzu na Pęksowym Brzyzku.

SB
.

Czworo przedstawicieli naszego Oddziału z Tomkiem Kwiatkowskim (PTT O/Radom) przy grobie Kazimierza Przerwy-Tetmajera

Czworo przedstawicieli naszego Oddziału z Tomkiem Kwiatkowskim (PTT O/Radom) przy grobie Kazimierza Przerwy-Tetmajera na Pęksowym Brzyzku

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2015. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.