„Rosja – Ural Subpolarny” – prelekcja Szymona Barona – 14 września 2019 r.

W sobotę, 14 września, w siedzibie GOK w Buczkowicach odbyła się prelekcja Szymona Barona „Rosja – Ural Subpolarny”.
Prezentacja opisywała tegoroczną wyprawę, która odbyła się w dniach od 18 lipca do 3 sierpnia. Dwunastu uczestników przemierzyło (busem lub samolotem) trasę do Moskwy, by następnie koleją dojechać do Inty, gdzie czekała na nich wynajęta ciężarówka. Po kilku godzinach niezbyt szybkiej jazdy dotarli do starej kopalni. Tutaj mogli już liczyć tylko na własne nogi. Wędrowali dwa dni po podmokłym terenie, by ostatecznie w piękny słoneczny dzień zdobyć najwyższy szczyt Uralu – Narodną (1895 m n.p.m.)
Mieliśmy szansę obejrzeć zdjęcia, które w niezwykły sposób pokazują surowość przyrody, bezkres krajobrazu, a zarazem piękno tak rzadko odwiedzanego pasma górskiego na styku Europy i Azji.
Obok piękna przyrody Szymon zaprezentował również w kilku fotografiach miejskie krajobrazy: moskiewskie metro, Plac Czerwony, plac zabaw w Incie.
Poza barwnymi opowieściami publiczność otrzymała wiele praktycznych informacji na temat wyprawy (dokumenty, granice, kolej, komary, ceny itp.), a także cenne porady np. jak (nie)należy używać moskitiery!!!
Szymon kolejny raz udowodnił, że jest nie tylko świetnym organizatorem, wytrawnym podróżnikiem i miłośnikiem gór, ale i niezwykłym gawędziarzem.
Publiczność nagrodziła prelegenta zasłużonymi brawami, a Ci którzy nie byli niech nie żałują… albowiem 1 października 2019 r. (wtorek) o godzinie 18 w lokalu PTT w Bielsku-Białej Szymon ponownie opowie o tej dalekiej podróży. Polecam!

Kasia P.
.

w trakcie prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.