Siodło pod Skalitem (Beskid Śląski) – wycieczka górska dla młodzieży pt. XXI Rajd Górski „Zielenią się buki” – 1 maja 2019 r.

Dnia 1 maja 2019 roku (tj. środa), odbył się XXI Wiosenny Rajd Górski „Zielenią się buki”. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego wraz z opiekunami dzielnie i wytrwale podążali w kierunku mety. Ale od początku… O godzinie 8:45 wszyscy zgromadziliśmy się na przeciwko Kościoła Matki Bożej Pocieszenia w Rybarzowicach. Równo z wybiciem godziny 9:00 wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy ku przygodzie. Startem okazała się być placówka, znajdująca się obok Strażnicy w Szczyrku. Z uśmiechami na twarzach oraz zapałem w sercach, wesoło pomaszerowaliśmy wzdłuż zjawiskowej trasy flisowskiej. Pomimo dającego się we znaki wiatru, zdeterminowanie stąpaliśmy przed siebie. Po krótkim odpoczynku, ruszyliśmy dalej, zielonym szlakiem, podziwiając przy tym nieskazitelne piękno otaczającej nas przyrody. Niewyobrażalnie zielone liście drzew swobodnie poddawały się powiewowi wiatru, a liczne przeszkody urozmaicały nam wycieczkę. Było pięknie i prawdziwie wiosennie. Szlak zaprowadził nas w niezwykle urokliwe miejsce, zwane Siodłem. Mimo silnego wiatru wszyscy doskonale się bawiliśmy. Panował iście piknikowy nastrój i było bardzo sympatycznie, a przepiękne widoki dopełniały wrażenia, że wycieczka ta jest doskonałym powitaniem wiosny w górach. Z cudnego, wiosennego Siodła pospieszyliśmy czerwoną trasą, kierując się wybornym zapachem przyrządzanych na mecie w Buczkowicach kiełbasek. Oprócz znakomitego poczęstunku, czekały tam na nas również liczne atrakcje, m.in batuta oraz pojazd GOPR. Po wspaniale spędzonym czasie, zmęczeni, lecz syci, więc i szczęśliwi, powróciliśmy autokarem do Rybarzowic.

Ewa Janaczek
.

SK PTT „Krokus” w trakcie XXI Rajdu Górskiego „Zielenią się buki”

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2019, SK PTT "Krokus" przy SP w Rybarzowicach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.