Skrzyczne (Beskid Śląski) – wycieczka górska – 1 marca 2014 r.

Na początku stycznia na czeską Łysą Górę wybrali się z nami przedstawiciele Oddziału PTT w Krakowie, a tydzień temu wraz z członkami PTT z Łodzi, Ostrowca Świętokrzyskiego i Tarnowa wędrowaliśmy szlakami Gór Świętokrzyskich. Tym razem to my mieliśmy przyjemność pokazać nasze domowe góry koleżankom i kolegom z Oddziału PTT w Nowym Sączu.
Dziewięć osób reprezentujących bielsko-bialskie PTT wybrało się dzisiaj czerwonym szlakiem z Buczkowic na Skrzyczne. Wraz z nami wędrowała bardzo liczna, 68-osobowa grupa z Nowego Sącza. A może to my wędrowaliśmy z nimi? Ważne, że atmosfera wycieczki była doskonała i nawet pomimo niemałych problemów z pokonaniem w poprzek trasy narciarskiej (oj, ślisko było…) w doskonałych humorach dotarliśmy do schroniska PTTK na Skrzycznem.
W schronisku co nieco posiedzieliśmy, później weszliśmy jeszcze na sam szczyt Skrzycznego, po czym małymi grupkami rozciągniętymi na całym niebieskim szlaku zeszliśmy wszyscy do Ostrego.
A już jutro drugi dzień przygody z nowosądeczanami – wybieramy się razem na Czupel. Z naszego Oddziału zapowiedziała się większa ekipa, więc na pewno będzie zabawnie 🙂

SB
.

wspólne zdjęcie z członkami Oddziału PTT w Nowym Sączu na Skrzycznem

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.