„Słodkiego Świstaka wędrówki z PTT” – prelekcja i promocja książki Leszka Bartołda – 22 listopada 2016 r.

Już drugi raz w tym roku gościliśmy Leszka Bartołda, mieszkańca Kęt, który pomimo trwającej już czterdzieści lat walki z cukrzycą nie przestaje realizować swoich marzeń o górskich wędrówkach.
Podczas spotkania mieliśmy okazję obejrzeć zdjęcia z przeróżnych wycieczek, w których Leszek brał udział. Na początek kilka przygód tatrzańskich z bielskim PTTK, by po rehabilitacji złamanej nogi, za namową naszego kolegi Heńka od 2009 roku spotykać go na wycieczkach bielskiego Oddziału PTT. W ciągu tych kilku lat nasz dzisiejszy prelegent, który na co dzień jest członkiem Koła PTTK „Beskidek” z Porąbki, wędrował z nami trzynaście razy. A były to zarówno wycieczki górskie – tatrzańskie i beskidzkie, jak i krajoznawcze. Ostatni raz Leszek Bartołd był z nami w tym roku na tradycyjnym rozpoczęciu sezonu na Łysej Górze w czeskich Beskidach Morawsko-Śląskich.
Na zakończenie spotkania, uczestnicy zadawali mnóstwo pytań o zachowanie w górach, problemy ze spadkiem cukru oraz inne związane z dzisiejszą prelekcją. Była też okazja do nabycia książek Leszka Bartołda pt. „Z cukrzycą po górach”, w których autor składał autografy i pamiątkowe dedykacje.
Do zobaczenia na szlaku… albo na kolejnej prelekcji. 🙂

SB
.

Leszek Bartołd prezentuje swoją książkę

Leszek Bartołd prezentuje swoją książkę

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2016. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.