„Spacer po polskich szczytach” – prelekcja Ewy Kostrzewy – 6 kwietnia 2014 r.

6 kwietnia 2014 r. w siedzibie GOK odbyła się kolejna zorganizowana wspólnie przez Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach oraz bielski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego multimedialna prezentacja Slajdów Ewy Kostrzewy pn. „Spacer po polskich szczytach”.
Autorka prelekcji jak powiedziała o sobie jest uzależniona od podróży, wracając z jednej myśli już o następnej, nie może doczekać się wolnego, aby spakować najpotrzebniejsze rzeczy i wyruszyć w drogę realizując swoje marzenia, postępując zgodnie ze słowami Marka Twaina, który powiedział, że: „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj”.
Podczas niedzielnej prelekcji w GOK pani Ewa opowiedziała o swoich górskich wyprawach, które realizowała w latach 2006-2013 począwszy od zdobycia szczytu Śnieżki kończąc na Rysach wraz z koleżanką Mariolą zdobyły łącznie 30 szczytów górskich. Prelegentka pokazała zdjęcia polskich szczytów górskich m.in. Tatr, Bieszczad, Gór Wałbrzyskich, Złotych, Kamiennych, a także mniej popularnych, tj. Góry Sowie czy Opawskie i opowiedziała o swoich przygodach i wrażeniach związanych ze zdobywaniem przez nią szczytów, a także zwiedzaniem okolicznych miejscowości poznając ich atrakcje turystyczne. Jak mówiła najwyższe szczyty gór Polski to wiele kilometrów do przejścia. Trasy jednak nie są bardzo trudne więc swobodnie można podjąć się takiego przedsięwzięcia z całą rodziną spędzając aktywnie swój wolny czas poznając zakątki naszego kraju.
W takcie prelekcji pani Ewa kilkakrotnie zachęcała wszystkich uczestników do zwiedzana Polski bowiem jak powiedziała „Cudze chwalicie, a swego nie znacie”, a w życiu jest ważne, aby wyznaczyć sobie cel i dążyć do jego realizacji. Kto wie może podczas prelekcji któryś z uczestników obrał sobie któryś ze szczytów jako swój wakacyjny cel? Jeśli tak to trzymamy kciuki za pomyślną realizację.

EJ
.

w trakcie prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.