„Spływ kajakowy Wisłą” – prelekcja Pawła Kluski – 22 września 2015 r.

Tym razem nie było o górach, o zagranicznych podróżach, ani niczym egzotycznym. Było za to o spływie kajakowym Wisłą z Czechowic-Dziedzic do Krakowa.
Nasz dzisiejszy gość, Paweł Kluska, który jest prezesem Stowarzyszenia Aktywnych Polaków, przybliżył nam króciutko postać kpt. Flamego, żołnierza antykomunistycznego podziemia, który został bestialsko zamordowany w 1947 r. To właśnie młodzieńcza podróż Henryka Flame zainspirowała grupę ludzi związanych z SAP do podjęcia trudu organizacji takiego spływu.
Pomimo niskiego stanu wód mieliśmy okazję obejrzeć zarówno piękną, dziką Wisłę, jak i tę zanieczyszczoną kilkadziesiąt kilometrów dalej. Dowiedzieliśmy się o śluzach na najdłuższej rzece naszego kraju i obserwowaliśmy od strony wody piękne opactwo benedyktynów w Tyńcu. Widzieliśmy w końcu także ujęcia w pięknej pogodzie, jak i walkę z żywiołem podczas gwałtownej sierpniowej burzy. Obserwowaliśmy zarówno zdjęcia, jak i niesamowite ujęcia filmowe wykonane z dużej wysokości dronem…
Warto było wybrać się dzisiaj na wtorkową prelekcję do naszego lokalu, bowiem ciekawe opowieści Pawła Kluski sprawiły, że mogliśmy się poczuć jak na spływie. Do zobaczenia za tydzień!

SB
.

Paweł Kluska w trakcie prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2015. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.