Spotkanie SK PTT „Diablaki” z Andrzejem Popowiczem – 2 lutego 2016 r.

SK PTT DiablakiWe wtorek 2 lutego 2016 roku Szkołę Podstawową nr 18 im. Władysława Broniewskiego w Dąbrowie Górniczej odwiedził wyjątkowy gość – Pan Andrzej Popowicz. Spotkanie z dziećmi, pokaz slajdów, odpowiedzi na liczne pytania słuchaczy zatrzymało naszego gościa w szkole na kilka godzin. Bardzo dziękujemy Panu Andrzejowi za spotkanie z członkami SK PTT „Diablaki” Mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mogli Pana gościć w naszych progach. Poniżej przedstawiamy relację dwóch uczestniczek  spotkania:

„Największą pasją pana Popowicza są wędrówki po górskich szlakach. Pan Andrzej dokonał wielkiego czynu – wspiął się na 8-tysięcznik o nazwie Lhotse! Wraz ze swoim towarzyszem Adamem Zyzakiem przeszli „drogą klasyczną” południową ścianę Zamarłej Turni. Jest również znawcą motoryzacji oraz był trenerem komandosów. Wspinał się po: górach Atlasu, Kaukazu, Andach i Himalajach. Swoją przygodę z górami rozpoczął, gdy miał 5 lat. Do chodzenia po górach zainspirowali go rodzice. Po górach najlepiej chodziło mu się w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

Mieliśmy okazję spotkać się z nim w naszej szkole. Z panem Andrzejem został przeprowadzany wywiad, który zostanie umieszczony w gazetce szkolnej OSIEMNACHA. Klasy 4a, 2a, 2b i 2c wraz ze swoimi wychowawcami zobaczyli prezentację zdjęć z wędrówek pana Andrzeja i jego kolegów. Zaraz po tym klasa 4a zadawała pytania, a nasz gość na nie odpowiadał. Na koniec spotkania wszyscy wzięli od niego autografy. Dodatkowo pan Popowicz podpisał oficjalną flagę DIABLAKÓW. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi ! ! ! 🙂.”

Roksana Błaszkiewicz, Jagoda Słoń  kl. 4a
.

Galeria zdjęć

redaktorki „Osiemnachy” w trakcie przeprowadzania wywiadu z Panem Andrzejem Popowiczem

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2016. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.