Średni Grojec (Kotlina Żywiecka) – wycieczka górska dla osób niewidzących i słabo widzących – 10 czerwca 2024 r.

W dniu 10 czerwca 2024 roku odbyła się wycieczka górska prowadzona przez przewodnika beskidzkiego z Oddziału PTT w Bielsku-Białej, Roberta Słonkę, w której wzięli udział członkowie Polskiego Związku Niewidomych z kół w Bielsku-Białej i Żywcu. Ciekawostką było wykorzystanie tablic edukacyjnych „Panorama z Grojca”, wykonanych przez członków i sympatyków Klubu Górskiego PTT „Razem przez świat”, czyli uczestników i opiekunów Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej. Górskie panoramy edukacyjne powstały podczas zajęć w Ośrodku w ramach programu „Góroterapia”. Dzięki temu osoby niewidzące oraz słabo widzące mogły „dotknąć” gór otaczających Kotlinę Żywiecką.
Warte podkreślenia jest to, że członkowie Polskiego Związku Niewidomych bardzo chętnie uczestniczyli w wycieczce i pomimo nienajlepszej pogody przemierzyli szlak o długości prawie 12 kilometrów na trasie: Dworzec PKP – Średni Grojec – Browar w Żywcu – Dworzec PKP. Planowane są kolejne wycieczki, podczas których osoby niewidzące i słabo widzące będą poznawały beskidzkie szlaki.

Robert Słonka

wycieczka z osobami niewidzącymi i słabo widzącymi na Średni Grojec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Klub Górski PTT "Razem przez świat" przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.