Szkolenie na licencję BgPN – 11 lutego 2017 r.

blacha_przewodnickaW sobotę, 11 lutego 2017 roku w siedzibie Dyrekcji Babiogórskiego Parku Narodowego odbyło się szkolenie przewodników beskidzkich chcących uzyskać licencję uprawniającą do oprowadzania turystów w masywie Królowej Beskidów, w którym uczestniczył przewodnik z bielskiego oddziału PTT.
Szkolenie podzielone było na dwie części: w pierwszej pracownicy BgPN prezentowali informacje dotyczące przyrody Babiej Góry, modernizacji szlaków w jej masywie, oraz ruchu turystycznego. Zwracali uwagę zarówno na piękno góry, ale wskazywali wszelkie trudne sytuacje jakie mogą wystąpić podczas wędrówki.
W drugiej części przewodnicy wykazywali się znajomością topografii Babiej Góry, rozpoznawali rośliny i zwierzęta, które tam występują, dzielili się wiadomościami na temat historii turystyki, oraz wieloma cennymi uwagami, które tylko na tego typu spotkaniach można złowić.
Szkolenia to ważna rzecz. Konieczne jest poszerzać wiedzę na temat naszych gór, oraz dobrze jest spotykać się z kolegami przewodnikami z Łodzi, Jeleśni, Żywca, Krakowa, Krynicy-Zdroju i rozmawiać o naszej wspólnej pasji.

Robert Słonka
.

pamiątkowe zdjęcie przy budynku Dyrekcji BgPN

pamiątkowe zdjęcie przy budynku Dyrekcji BgPN

Ten wpis został opublikowany w kategorii Koło Przewodników, kronika - 2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.