Szkolenie na licencje Pienińskiego PN – 7 kwietnia 2019 r.

Czy da się z zainteresowaniem słuchać opowiadania o geologii gór? Da się, co mogą potwierdzić przewodnicy górscy, biorący udział w szkoleniu z tematu „Geologia Pienin”, które 7 kwietnia 2019 r. odbyło się w Pienińskim Parku Narodowym. Zajęcia z pasją, znawstwem i humorem prowadził dr inż. Michał Krobicki z Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Nie było nieciekawej teorii, ale plansze i zdjęcia, a później w terenie, na Górze Zamkowej, na Flakach, Macelowej można było sprawdzić gdzie jest Pieniński Pas Skałkowy, gdzie był ocean pieniński, co to sukcesja czorsztyńska, naocznie i dotykowo rozróżnić, które wapienie to białe krynoidowe, a które czerwone bulaste, co mówią amonity? itd.
Z Koła Przewodników PTT przy Oddziale PTT w Bielsku-Białej obecni na szkoleniu Grażyna, Marzena, Wojtek, Łukasz, Michał i ja, możemy potwierdzić, że było to jedno z ciekawszych zajęć prowadzonych przez ten Park.
Teraz już trochę ciekawiej, szerzej będziemy patrzeć na ruiny zamku, skalne wychodnie, piargi pod wierzchołkami i przekazywać to na wycieczkach.
Podziękowania dla Łukasza za przewóz na kurs własnym autem bielszczan i ostrowianki Grażyny z Krakowa.

Jan Nogaś
.

członkowie Koła Przewodników PTT przy Oddziale w Bielsku-Białej uczestniczący w szkoleniu PPN

Ten wpis został opublikowany w kategorii Koło Przewodników, kronika - 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.