Szymon Baron wyróżniony przez Marszałka Województwa Małopolskiego!

W dniu 17 lutego 2017 roku Małopolska obchodziła Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego, którego święto przypada już za 4 dni. Uroczystość, której patronował Marszałek Województwa Małopolskiego odbyła się nieprzypadkowo na terenie Kopca Kościuszki w Krakowie, ponieważ 2017 rok został ogłoszony przez Sejm RP „Rokiem Tadeusza Kościuszki”.
Na uroczystą galę przybyli przewodnicy górscy, przewodnicy terenowi, przewodnicy miejscy, ratownicy GOPR oraz wiele osób związanych z organizacją turystyki w województwie małopolskim. Podczas uroczystości zostały wręczone Dyplomy Marszałka Województwa Małopolskiego „za wkład w rozwój i promocję turystyki w Województwie Małopolskim”. Cieszy fakt, że na jedenaście wyróżnionych osób, trzy z nich to członkowie Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, a są to Szymon Baron (prezes Oddziału PTT w Bielsku-Białej), Józef Haduch (O/Chrzanów) i Aleksander Jarek (O/Nowy Sącz).
Podczas imprezy przewodnicy prezentowali inicjatywy turystyczne, które realizowali w ostatnim czasie oraz zachęcali, by brać udział w nadchodzących wydarzeniach, m.in. tematycznych spacerach po Krakowie. Oprawę muzyczną zapewnił Robert Kasprzycki, który gitarowymi balladami wywołał nastrój biesiad przy ognisku oraz opowiadał anegdotki związane z tematem uroczystości. Po części oficjalnej uczestnicy spotkali się na poczęstunku, gdzie można było swobodnie porozmawiać na tematy turystyczne i wszelkie inne. Po zakończeniu uroczystości można było zwiedzić to niezwykłe miejsce jakim jest Kopiec Kościuszki oraz wiele okolicznych zabytków, tak też uczyniliśmy.
Gratulujemy serdecznie wszystkim wyróżnionym osobom, a w szczególności naszym kolegom, członkom Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego z Bielska-Białej, Chrzanowa i Nowego Sącza.

Robert Słonka
.

od lewej: Józef Haduch (O/Chrzanów), Leszek Zegzda – członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Szymon Baron (O/Bielsko-Biała) i Aleksander Jarek (O/Nowy Sącz)

od lewej: Józef Haduch (O/Chrzanów), Leszek Zegzda – członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Szymon Baron (O/Bielsko-Biała) i Aleksander Jarek (O/Nowy Sącz)

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, kronika - 2017. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.