Szyndzielnia (Beskid Śląski) – wycieczka górska dla młodzieży – 22 lutego 2020 r.

22 lutego odbyła się, pierwsza w tym roku, wycieczka górska SK PTT „Vertical world” działającego w Anglojęzycznej Szkole Podstawowej „Primary Steps” w Bielsku-Białej. Jedenastu członków szkolnego koła wraz z opiekunami wyruszyło z ostatniego przystanku czerwonym szlakiem w kierunku Szyndzielni. Były rozmowy i wspólne zabawy na szlaku. Cenne i ciekawe informacje związane z widokami oraz celem wycieczki przekazywał, jak zawsze pogodny i chętny do wspólnych wędrówek, przewodnik Szymon Baron.
Młodzi turyści z radością przywitali śnieg, który pojawił się w połowie trasy. Im wyżej, tym więcej, a więc większa radość dla uczniów. Ogrzewając się i posilając w schronisku na Szyndzielni spotkaliśmy koleżankę ze szkoły, która wspólnie z rodzicami postanowiła również w aktywny sposób spędzić sobotni dzień. Oczywiście nie obyło się bez bitwy na śnieżki, tradycyjnych „orzełków” na śniegu oraz licznych zjazdów na wszystkim, co było do dyspozycji.
Uczestnicy wycieczki ze smutkiem wracali do miejsca zbiórki, skąd zmęczonych ale szczęśliwych odebrali rodzice.
Są już pomysły na kolejne, wspólne wypady, na które czekamy z niecierpliwością.

K.P.
.

uczestnicy wycieczki przed schroniskiem PTTK na Szyndzielni

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2020, SK PTT "Vertical world" przy Anglojęzycznej Szkole Podstawowej "Primary Steps" w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.