„Tajlandia” – prelekcja Ewy Kościelny – 9 marca 2014 r.

9 marca 2014 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Buczkowicach odbyła się zorganizowana wspólnie przez Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach oraz bielski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego multimedialna prezentacja slajdów pn. „Tajlandia”.
Autorką prelekcji była urocza, sympatyczna i odważna podróżniczka Ewa Kościelny. Nasza prelegenta w podróż w doborowym towarzystwie dwóch mężczyzn Andrzeja i Jarosława odbyła ją na przełomie stycznia i lutego bieżącego roku. Tajlandia to nie jedyna podróż pani Ewy wcześniej zwiedziła ona również Wietnam, Gruzję, Bałkany, a jej miłością są oczywiście jak przystało na przewodnika górskiego i członkinię PTTK – góry. W takcie podróży uczestnicy zwiedzili miejsca tj. Bangkok, Bangkok, Chiang Mai, Pai, Ao Nang, Wyspy Ko Yao Noi i Ko Yao Yai, Kanchanaburi  – wiele małych okolicznych wysepek, a także las tropikalny i bezludną wyspę.  Zakosztowali ostrego tajlandzkiego jedzenia, wypróbowali tajski masaż oraz różnorodne środki transportu jak skutery czy rzeczne tramwaje. Zdążyli także zrealizować jedno z marzeń naszej prelegentki mianowicie odwiedzić wioskę słoni Elephanst World. Udało się nie tylko ją zwiedzić spędzili w niej cały dzień w trakcie którego obserwowali słonie, pomagali w opiece nad nimi, przygotowywali im posiłki, a także wzięli wspólną… kąpiel. Udało im się również zapoznać z wieloma lokalnymi zwyczajami i obrzędami kulturowymi, o których do tej pory przeczytać mogli tylko w przewodnikach.
Podróż obfitowała w wiele wrażeń i pozytywnych przeżyć, które na długo pozostaną w pamięci uczestników, którzy jak powiedziała Pani Ewa Tajlandię mają zamiar jeszcze odwiedzić i to nie raz.

EJ
.

w trakcie prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.