Trzonka (Beskidy Mały) – wycieczka górska pt. „VI Rajd Deptoków” oraz 40-lecie Koła PTT „Beskidek” z Porąbki – 4 września 2016 r.

vi-rajd-deptokowNa zaproszenie zaprzyjaźnionego Koła PTTK „Beskidek” z Porąbki, 19-osobowa grupa z bielskiego oddziału PTT wzięła udział w VI Rajdzie Deptoków.
Trasa rajdu wiodła z Wielkiej Puszczy, dokąd zostaliśmy dowiezieni autokarami przez organizatorów, początkowo drogą w stronę Przełęczy Beskid Targanicki i dalej zielonym szlakiem w stronę Trzonki. Przy chatce PTTK „Limba” zrobiliśmy sobie krótką przerwę, a na podszczytowej polanie wzięliśmy udział w konkursie wiedzy turystycznej. Pogoda nam dopisywała, a i widoki były cudowne.
Dalsza część rajdu połączonego z jubileuszem 40-lecia Koła PTTK „Beskidek” z Porąbki odbyła się na stadionie LKS Zapora. Okazało się, że w konkursie wiedzy turystycznej zajęliśmy po dogrywce III miejsce, a organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji, konkursów sprawnościowych, zabaw dla dzieci oraz smaczny poczęstunek. Była też promocja książka Leszka Bartołda pt. „Z cukrzycą po górach”, który swoje górskie wędrówki zaczynał z naszym oddziałem PTT, a niedawno gościł u nas z prelekcją.
W ramach obchodów 40-lecia życzenia dalszej pomyślnej działalności wraz z okolicznościowym pismem oraz trzema ostatnimi rocznikami „Pamiętnika PTT” na ręce prezesa Koła Tadeusza Mreńcy przekazali przedstawiciele naszego Oddziału, Szymon Baron i Katarzyna Talik.
Do zobaczenia za rok!

SB
.

20160904_grupowe

część naszej grupy pod szczytem Bukowskiego Gronia

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2016. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.