„Tyrol (Austria)” – prelekcja Sławomira Hałata – 12 lutego 2013 r.

Tematem dzisiejszej prelekcji Sławomira Hałata był austriacki Tyrol. Wraz z naszym prelegentem mieliśmy okazję zobaczyć wiele atrakcji tego regionu, zaczynając od jego stolicy – Innsbrucku. Symbolem miasta jest Goldenes Dachl (Złoty Dach), położony na Starym Mieście pamiętającym czasy średniowiecza. Nie mogło też zabraknąć m.in. zamku cesarskiego Hofburg, zamku Ambras, a także skoczni narciarskiej Bergisel, zaprojektowanej przez znaną iracką architekt. Ciekawostką związaną ze skocznią jest fakt, że skoczkowie siedzący na belce startowej widzą w dole miejscowy cmentarz. Wszystkie atrakcje tego miasta oraz wiele innych położonych w okolicy można zwiedzać wykupując specjalną Innsbruck Card.
Jak przystało na PTT, nie zabrakło tematów górskich. Dzięki Sławkowi mieliśmy okazję zobaczyć okoliczne szczyty oraz poznać uroki szusowania po ogromie tras narciarskich, szczególnie w rejonie Stubai.
Podsumowując prelekcję myślę, że zobaczywszy dzisiaj tak wiele pięknych miejsc, niejeden z uczestników spotkania uwzględni Tyrol w swoich planach urlopowych.

SB
.

w trakcie prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2013. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.