„W Beskidy z PTT O/Bielsko-Biała” – pokaz filmów Wacława Morawskiego – 27 września 2016 r.

Spotkaliśmy się w kolejny wtorkowy wieczór na prelekcji. Dzisiejszy prelegent Wacław zechciał pokazać nam swoje krótkie wspomnienia (w postaci filmów) z wycieczek oddziałowych, ale i nie tylko.
Pierwszy z zaproponowanych filmów był poświęcony wycieczce w Beskid Wyspowy, która odbyła się 15 maja tego roku na Ćwilin i Śnieżnicę. Gdy my za oknami przywitaliśmy już piękną złotą jesień, na filmie mogliśmy przypomnieć sobie, jak to było wędrować, gdy w koło panowała soczysta zieleń, a łąki pokryły różnego rodzaju kolorowe kwiaty.
Na kolejnym filmie zobaczyliśmy wycieczkę oddziałową z 15 kwietnia do Browaru Zamkowego w Cieszynie oraz wycieczkę zorganizowana przez Akademię Seniora do Browaru w Żywcu.
Z browarów przenieśliśmy się w aurę wiosenno-zimową na wycieczkę, która odbyła się 28 lutego, a której celem były Rachowiec (Beskid Żywiecki) oraz Sołowy Wierch (Beskid Śląski). Dobrze było powspominać sobie wędrówkę dwóch oddziałów PTT – naszego, bielskiego i chrzanowskiego 🙂 . Pogoda trafiła się nam fantastyczna, dookoła piękne panoramy z ośnieżonymi szczytami, a miejscami oblodzony szlak przeplatał się z błotnistym terenem.
Z nieco zimnej aury przenieśliśmy się w okres lata na wycieczkę w Beskidy Morawsko-Śląskie (Kozubowa) z dnia 31 lipca. Piękny, upalny dzień spędzaliśmy u naszych południowych sąsiadów. W lokalu PTT cisza, skupienie i nagle śmiech 🙂 Tak to bywa, nigdy nie wiemy czego możemy się spodziewać na prezentowanych filmach. Jednego z uczestników wycieczki kamera uchwyciła w dziwnej pozie i z dziwną miną pod drewnianą rzeźbą ślimaka przy Chacie Kamenity.
I żeby ochłodzić trochę aurę, przenieśliśmy się znów w klimaty zimowe, tym razem na Cieślarówkę (Beskid Śląski). Nie była to żadna z wycieczek oddziałowych tylko prywatny wyjazd naszego prelegenta z rodziną i znajomymi.
Na zakończenie dzisiejszego pokazu filmu Wacław przekazał nam wiadomość, że ma dla nas najnowszą „perełkę” – film z wycieczki pt. „Wędrujemy Głównym Szlakiem Beskidzkim” na której byliśmy niespełna dwa tygodnie wcześniej. Tu byliśmy na bieżąco i śledziliśmy ten odcinek dokładnie krok po kroku – można powiedzieć, że drugi raz. Wspaniała wycieczka, piękna pogoda, grzybobranie udane 🙂 .
Tym miłym akcentem zakończyliśmy wtorkowy pokaz filmów. Już czekamy na kolejne wspomnienia z wycieczek – można powiedzieć, że zatrzymane w kadrze aparatu. Do zobaczenia!

K.T.
.

Wacław Morawski przed rozpoczęciem pokazu filmów jego autorstwa

Wacław Morawski przed rozpoczęciem pokazu filmów jego autorstwa

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2016. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.