„W dobrym Towarzystwie – rozmowy o górach”, tom 1

Z przyjemnością informujemy, że ukazała się książka autorstwa Roberta Słonki i Szymona Barona pt. „W dobrym Towarzystwie – rozmowy o górach”, na którą składa się dwanaście wywiadów przeprowadzonych z członkami Oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Bielsku-Białej.
O górach opowiadają: Andrzej Popowicz, Szymon Baron, Jan Nogaś, Piotr Piętka, Celina Skowron, Witold Kubik, Robert Słonka, Sebastian Nikiel, Tomasz Węgrzyn, Alojzy Szupina, Kazimierz Opyrchał i Jan Weigel. Wraz z rozmówcami przemierzamy beskidzkie grzbiety, wspinamy się na tatrzańskie granie i zdobywamy alpejskie szczyty. Ale też zastanawiamy nad sensem ryzyka, darem przyjaźni i odpowiedzialnością za drugiego człowieka. Warto podkreślić, że każdy z wywiadów jest inny, choć dotyka tego samego – miłości do gór. Siłą tych rozmów jest ich różnorodność, gdyż każdy na swój sposób pokazał jak przeżywa swój związek z górami, jakie stawia sobie cele, oraz w jaki sposób realizuje pasje.
Autorzy książki postanowili rozmawiać i utrwalać rozmowy z członkami Towarzystwa, tak by powstał zbiór wywiadów prezentujący nasze środowisko górskie. Zamierzeniem było ukazanie ludzi związanych z Polskim Towarzystwem Tatrzańskim, i to zarówno tych, którzy kilkadziesiąt lat temu zdobywali szczyty w Alpach, Hindukuszu czy Kaukazie, jak i tych, którzy dzisiaj uczestniczą w popularnych wycieczkach naszej organizacji, a tym samym tworzą jej współczesne oblicze.

Zainteresowanych książką prosimy o kontakt z prezesem Oddziału, Szymonem Baronem (e-mail: szymek@ptt.org.pl, tel.: 661-536-667).

Zarząd Oddziału
.

Robert Słonka, Szymon Baron, W dobrym Towarzystwie – rozmowy o górach, t. 1, Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Bielsku-Białej, Bielsko-Biała 2019, format 176×250 mm, stron: 202

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, inne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.