„Warsztaty zintegrowanego rozwoju – góroterapia” – 2-3 października 2019 r.

W dniach 2-3 października 2019 r. w ramach „Warsztatów zintegrowanego rozwoju – góroterapia” odbyło się spotkanie wykładowców i studentów Dolnośląskiej Wyższej Szkoły we Wrocławiu z uczestnikami i pracownikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej. Spotkanie było okazją zaprezentowania metod działań terapeutycznych i rehabilitacyjnych jakie prowadzone są w Ośrodku oraz przedstawienie koncepcji Góroterapii, czyli ciekawej formy oddziaływania leczniczego z wykorzystaniem środowiska górskiego (prezentacja naszego kolegi z oddziału Roberta Słonki, opiekuna Klubu Górskiego PTT „Razem przez świat”).
Wykładowcy i studenci DSW przygotowali całą masę gier integracyjnych oraz poprowadzili z humorem zabawy i mini-dyskotekę. Podczas warsztatów przygotowanych przez ŚDS można było zapoznać się z twórczością ludową charakterystyczną dla Żywiecczyzny (bibułkarstwo, rzeźba), poznać zabytki Żywca, oraz podziwiać rozległe panoramy ze wzgórza Grojec. Współpraca pomiędzy DSW z Wrocławia i ŚDS z Pewli Wielkiej to interesująca wymiana doświadczeń, a co najważniejsze integracja, wspólne rozmowy i zabawa.

Robert Słonka
.

uczestnicy warsztatów podczas wycieczki po Żywcu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Klub Górski PTT "Razem przez świat" przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej, kronika - 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.