Wielki Kopieniec (Tatry Zachodnie) – wycieczka górska w ramach akcji „Czyste Tatry 2013” – 6 lipca 2013 r.

czyste_tatryDziś ponownie powróciliśmy pod nasze piękne Tatry, aby móc uczestniczyć organizowanej po raz drugi akcji „CZYSTE TATRY”. Wśród ponad 3000 wolontariuszy do sprzątania szlaków przyłączyły się cztery osoby  naszego Oddziału.
Na trasę wyszliśmy czerwonym szlakiem z Cyrhli i wolnym krokiem ruszyliśmy w kierunku szczytu. Po około dwóch godzinach, we mgle i z oznakami burzy, dotarliśmy na szczyt Wielkiego Kopieńca. Uwieczniając nasz pobyt na górze zdjęciem z banerkiem ruszyliśmy w kierunku Jaszczurowej. Chmury, niestety, przysłoniły nam niecodzienne widoki, jednak spacer wśród malowniczych skał i pięknych lasów był urzekający… do czasu, gdy podczas zejścia z Wielkiego Kopieńca zaczął padać bardzo obfity deszcz i rozszalała się burza. Szlak zmienił się w rwący potok, a błyskawice sprawiały upiorne wrażenie. Pomimo trudności pogodowych udało nam się ukończyć trasę szczęśliwie.
Przed rokiem sprzątaliśmy Tatry w wielkim upale, a w tym w wielkim deszczu. Ciekawe jaką niespodzianka spotka nas za rok? 🙂

AR
.

nasza ekipa na Wielkim Kopieńcu

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2013. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.