„Wycieczki z PTT” – pokaz filmów Wacława Morawskiego – 4 grudnia 2018 r.

Podczas dzisiejszego pokazu filmów Wacława Morawskiego z wyjazdów z bielskim oddziałem PTT, mieliśmy okazję powspominać miło spędzone wspólnie chwile. Wśród słuchaczy znalazło więc kilka ciekawych nagrań osób, które brały udział w sfilmowanych wyjazdach. Inni mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają górskie i krajoznawcze wypady z PTT. Dzięki filmom Wacława ponownie kroczyliśmy szlakami dalekiego Beskidu Sądeckiego na Koziarza z platformą widokową. Potem krajoznawczo ruszyliśmy na słowacką część Orawy, gdzie „zdobywaliśmy” Zamek Orawski i podglądaliśmy życie codzienne mieszkańców Orawy. Na końcu zaś wspominaliśmy 3-dniowy wyjazd do Tąpadeł pod Górą Ślężą na XXXIII Ogólnopolskie Spotkanie Oddziałów PTT.
Dla mnie był to szczególny pokaz. Nie tylko brałam udział we wszystkich prezentowanych wyjazdach, ale miałam okazję zobaczyć na filmach Wacława – siebie – w roli przewodnika. Dało mi to rzadko spotykaną okazję, żeby spojrzeć z dystansu, krytycznym okiem, na to jak mówię i co mówię, prowadząc grupę. Zmontowane przez Wacława filmy z nagrań i różnych zdjęć, jak zawsze wzbogacone były muzyką i komentarzem, opartym na relacjach z wyjazdów, publikowanych na stronie internetowej Oddziału.
Dziękujemy prelegentowi za pokaz i liczymy na kolejne filmy! Dziękuję słuchaczom za liczny udział i dyskusję po prelekcji. Zapraszamy już za tydzień na kolejną prelekcję. Jak zawsze punktualnie o godz. 18:00 w siedzibie bielskiego oddziału PTT przy ul. I Maja 1 (III p.)!

Martyna Ptaszek
.

zaraz zaczniemy spotkanie

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.