„Z góry widać lepiej. Wanda Rutkiewicz. Opowieść o kobiecie niezwykłej” – wspólne wyjście do kina – 27 marca 2024 r.

Dnia 27.03.2024 członkowie bielsko-bialskiego oddziału PTT oraz członkowie Szkolnych Kół PTT „Górski Azymut” im. Andrzeja Zawady przy Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego oraz „Pionowy Świat” im. Wandy Rutkiewicz przy VIII Liceum Ogólnokształcącym udali się na film o wybitnej himalaistce, Wandzie Rutkiewicz.
„Z góry widać lepiej. Wanda Rutkiewicz. Opowieść o kobiecie niezwykłej” to poruszający i inspirujący dokumentalny portret jednej z najwybitniejszych himalaistek w historii. Reżyser wnikliwie przybliża nam życie i wybitne osiągnięcia Wandy Rutkiewicz, która odważnie stawiała czoła wyzwaniom najwyższych szczytów świata.
Film ujawnia nie tylko jej niezwykłą odwagę i determinację, ale także osobiste trudności i poświęcenia, jakie towarzyszyły jej ekspedycjom. Widowiskowe zdjęcia górskich szczytów doskonale oddają atmosferę ryzyka i piękna, z jakimi zmagała się Rutkiewicz.
Narracja wzbogacona jest także o autentyczne wywiady z bliskimi oraz ludźmi, którzy mieli okazję poznać Wanda Rutkiewicz osobiście oraz zarchiwizowane rozmowy Wandy w których mówi o tym co dla Niej było ważne. To fascynująca podróż przez życie nieskrępowanej pasji i nieposkromionej ambicji.
„Z góry widać lepiej. Wanda Rutkiewicz. Opowieść o kobiecie niezwykłej” nie tylko oddaje hołd wyjątkowej himalaistce, ale również staje się inspiracją dla widzów, zachęcając ich do dążenia do swoich własnych szczytów, zarówno w górach, jak i w życiu codziennym.

Paweł Talik

uczestnicy wspólnego wyjścia do kina na film o Wandzie Rutkiewicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2024, SK PTT "Górski Azymut" im. Andrzeja Zawady przy ZSEEiM w Bielsku-Białej, SK PTT "Pionowy Świat" im. Wandy Rutkiewicz przy VIII LO w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.