Żurawnica (Beskid Mały) – wycieczka górska dla młodzieży z cyklu „Zamiast klawiatury nasze piękne góry” – 9 grudnia 2023 r.

Za nami siedemnasty wyjazd z podopiecznymi Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia w ramach cyklu wycieczek „Zamiast klawiatury nasze piękne góry”. Młodzież z placówek w Bielsku-Białej, Kętach, Oświęcimiu, Pszczynie i Żywcu wędrowała Głównym Szlakiem Beskidzkim przez Beskid Wyspowy. Oddział PTT w Bielsku-Białej jest partnerem tego przedsięwzięcia, wspomagając młodych turystów przewodnicko i organizacyjnie. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tej wycieczki:

Trasa dzisiejszej wycieczki na Żurawnicę była dosyć prosta, a wędrowaliśmy Małym Szlakiem Beskidzkim z Krzeszowa do Zembrzyc.
Warunki zimowe w górach dały o sobie znać – było dużo śniegu i lodu, ale nawet to nas nie powtrzymało. Tuż przed zdobyciem szczytu Żurawnicy czekało nas dość strome podejście, ale dzięki pomocy kadry, z którą wyjechaliśmy spod placówek, udało nam się wdrapać. Reszta trasy przebiegła już bez większych problemów.
Przemoczeni, ale szczęśliwi zakończyliśmy wycieczkę w Zembrzycach.

Mateusz Mitana, Kęty

przy kapliczce w przysiółku Cyrhel

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fundacja "Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia", kronika - 2023, SK PTT "Pionowy Świat" im. Piotra Morawskiego przy V LO w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.