Akcja „Sprzątamy Beskidy z PTT” – rejon Skrzycznego – 18 maja 2013 r.

Terenem działań akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2013” w dniu dzisiejszym był rejon Skrzycznego, najwyższej góry Beskidu Śląskiego.
Pierwszą, 20-osobową grupę stanowił Klub Miłośników Beskidów „Diablaki” z Dąbrowy Górniczej z naszą koleżanką z Oddziału, Agnieszką Wojnowską jako przewodnikiem, którzy wyruszyli zielonym szlakiem ze Szczyrku Centrum przez Przełęcz Becyrek w stronę Skrzycznego.
Drugą grupę stanowili członkowie i sympatycy Oddziału PTT w Bielsku-Białej, niespodziewanie wzmocnieni trzema harcerkami z 2 Beskidzkiej Drużyny Wędrowniczek „Bezdroża” z Bielska-Białej. Siedem osób sprzątało czerwony szlak z Przełęczy Salmopolskiej przez Malinów na Malinowską Skałę oraz zielony szlak z Malinowskiej Skały na Skrzyczne.
Na szlakach było wyjątkowo mało śmieci, za to ich ogrom można było znaleźć przy przygotowanych dla turystów miejscach odpoczynku. Obie grupy spotkały się przy schronisku PTTK na Skrzycznem, skąd po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia trzech kolegów z O/Bielsko-Biała, dzięki uprzejmości pracowników wyciągu krzesełkowego zwiozło worki ze śmieciami na dół. Reszta uczestników akcji po odpoczynku zeszła niebieskim szlakiem do Szczyrku, a plonem dzisiejszego sprzątania było przeszło 550 litrów śmieci.
Na koniec należy wspomnieć o najmłodszej grupie z PTT O/Bielsko-Biała, która sprzątała fragment czerwonego szlaku wiodącego z Buczkowic  na Siodło pod Skalitem.
Dziękujemy tym, którzy byli dzisiaj razem z nami, a wszystkich serdecznie zapraszamy na kolejne wycieczki w ramach akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2013”.

SB
.

uczestnicy akcji w pobliżu schroniska PTTK na Skrzycznem

zobacz też:
relacja Diablaków – www.diablaki.com

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2013, Sprzątamy Beskidy z PTT. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.