Akcja „Sprzątamy Beskidy z PTT 2014″ – rejon Wielkiej Rycerzowej – 24 maja 2014 r.

Po ubiegłotygodniowych nawałnicach, które zmusiły nas do odwołania akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2014” w rejonie Baraniej Góry, wróciliśmy z workami na szlaki, tym razem w rejon Wielkiej Rycerzowej.
Pierwsi uczestnicy akcji dotarli w gościnne progi Chyza u Bacy już w piątkowe popołudnie, a jak się później okazało w sobotę na szlaki wyszło 74 wolontariuszy, członków i sympatyków PTT.
Oddział PTT w Bielsku-Białej posprzątał czarny szlak z Soli przez Łysicę do Rycerki Dolnej, a następnie zielony przez dolinę Rycerek i niebieski wspinający się na Mładą Horę. Również nam przypadło posprzątanie czerwonego szlaku z Mładej Hory na Rycerzową.
Oddział PTT w Chrzanowie wyruszył na szlak w dwóch grupach. Młodzież z SKK PTT przy ZSECh w Trzebini sprzątała w dniu dzisiejszym zielony szlak z Soblówki na Przełęcz Przysłop, następnie niebieski, graniczny do wierzchołka Wielkiej Rycerzowej, a wracając czarny prowadzący do miejsca startu. Młodsi uczniowie z SKK PTT przy Zespole Szkół nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Chrzanowie wybrali do sprzątania żółty szlak z Soblówki na Rycerzową. Niestety, trudne warunki na szlaku (połamane drzewa leżące na ścieżce) sprawiły, że posprzątano fragment tego szlaku oraz szlak niebieski prowadzący z Soblówki na Kotarz.
Zdecydowanie najdłuższą trasę do sprzątania wybrała sobie ambitna grupka z Łódzkiego Oddziału PTT wsparta przedstawicielem Oddziału PTT z Ostrowca Świętokrzyskiem. Posprzątali oni czarny szlak z Rycerki Dolnej przez Praszywkę Wielką i Bendoszkę Wielką na Przełęcz Przegibek oraz niebieski prowadzący do Bacówki PTTK na Rycerzowej.
Oddział PTT w Ostrzeszowie sprzątał rejon Mładej Hory, a kilkunastoosobowa grupka sympatyków PTT zielony szlak z Rycerki Kolonii na Przełęcz Przegibek.
W podsumowaniu dzisiejszego dnia należy wspomnieć, że w ramach akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2014” zebrano łącznie 800 litrów wszelkiego rodzaju odpadów z górskich szlaków w rejonie Wielkiej Rycerzowej, a gospodarzom odwiedzonych schronisk serdecznie dziękujemy za zabezpieczenie naszych „zbiorów”.

SB
.

młodzież uczestnicząca w sprzątaniu szlaków w rejonie Wielkiej Rycerzowej

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2014, Sprzątamy Beskidy z PTT. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.