Hrobacza Łąka (Beskid Mały) – wycieczka górska dla młodzieży – 2 czerwca 2023 r.

2 czerwca 2022 r. wraz z Halniakami podęliśmy się nocnego wyjścia na Hrobaczą Łąkę.
Zbiórka była na ulicy Beskidzkiej o godzinie 18. Do naszego wyjścia dołączyło kilka mam i trzy urocze pieski. Szliśmy szlakiem zielonym, który był szybki, choć miejscami było mocno pod górę. Podczas wędrówki Pan Miłosz tradycyjnie nowym piechurom zadawał zadania, aby mogli zostać włączeni w poczet Halniaków. Chrzest miały cztery nowe osoby – 2 uczniów i 2 mamy – mieli oni wykonać 5 zadań.
Na szczycie było ognisko z pysznymi kiełbaskami, opieczonym chlebkiem i… piankami. Po wręczeniu legitymacji Lenie, odbyciu pasowania na „sympatyka Halniaków”, Pan Miłosz dostał od Halniaków prezent z okazji urodzin. Posprzątawszy po sobie wokół paleniska, włączeniu czołówek ruszyliśmy żółtym szlakiem w drogę powrotną.
Gdy już wracaliśmy, aby odstraszyć zwierzynę prawie całą drogę śpiewaliśmy, a na postojach tańczyliśmy. Było bardzo wesoło i przyjemnie – fajnie spędziliśmy czas.
Szukanie przez Janka i p. Anię keszy z czołówkami na głowie było lekko utrudnione, ale podobno mega wciągające, więc kilku nowych keszerów dołączyło do ekipy. Podczas wycieczki sprzątaliśmy także szlaki w ramach akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2023”. Zebraliśmy ich łącznie 2 worki – około 200 litrów odpadków.
Była to już ostatnie wycieczka w tym roku szkolnym. Dla nas, niestety, w ogóle ostatnia z Halniakami – pozostanie dużo wspomnień, znajomości, zdjęć i żal, że już koniec. Pozostali na pewno z niecierpliwościom czekają na nowy sezon.

Natalia i Janek (ze wsparciem p. Ani)

w koziańskim kamieniołomie z widokiem na Hrobaczą Łąkę

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2023, SK PTT "Halniaki" przy SP2 w Kozach, Sprzątamy Beskidy z PTT. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.