Polana Kalatówki (Tatry Zachodnie) – wycieczka górska – 28 września 2023 r.

W dniu 28 września 2023 r. uczestnicy, ich rodzice i opiekunowie oraz pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej wzięli udział w wycieczce do Zakopanego.
Pierwszym punktem naszego programu była wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, które wybudowano jako votum dziękczynne za cudowne ocalenie papieża Jana Pawła II po zamachu na Placu Świętego Piotra w Rzymie w dniu 13 maja 1981 roku. Następnie wyjechaliśmy Kolejką Szynową na Gubałówkę, skąd podziwialiśmy piękną panoramę Tatr. Dominował w niej Giewont (1894 m n.p.m.), a jego charakterystyczna grań przypomina Śpiącego Rycerza – to symbol polskich Tatr.
Potem podzieliliśmy się na dwie grupki: pierwsza spacerowała w okolicach skoczni „Wielka Krokiew”, druga poszła na wycieczkę szlakiem wytyczonym w Tatrzańskim Parku Narodowym na Polanę Kalatówki (ok. 1200 m n.p.m.), skąd widać między innymi takie szczyty, jak Nosal i Kasprowy Wierch.
Nasza wycieczka wpisała się w obchody 150-lecia powstania Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (1873 r.), zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z banerem PTT o/Bielsko-Biała, do którego należy nasz Klub Górski Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego „Razem przez świat”. Wycieczka była bardzo udana i na pewno w przyszłym roku wrócimy w Tatry. Więcej możecie przeczytać na www.goroterapia.pl.

Robert Słonka

nasza grupa na Kalatówkach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Klub Górski PTT "Razem przez świat" przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej, kronika - 2023. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.