V posiedzenie Zarządu Głównego PTT XII kadencji w Krakowie – 18 listopada 2023 r.

W sobotę, 18 listopada 2023 r., w krakowskiej siedzibie PTT odbyło się V posiedzenie Zarządu Głównego PTT XII kadencji. Po rozpoczęciu i zatwierdzenie porządku obrad przyszedł czas na podsumowanie uroczystych obchodów 150-lecia PTT przez Prezes Jolantę Augustyńską. Poza uroczystymi obchodami w Zakopanem, nasza działalność i działalność społeczna naszych członków zostały dostrzeżona i docenione przez wiele lokalnych instytucji samorządowych i ogólnopolskich. Choć przez długi czas obchody 150-lecia były tematem numer jeden, dziś to część naszej historii i pora zająć się bieżącą pracą.
Zarząd Główny, a konkretnie Komisja Informatyczna planuje w najbliższym czasie wdrożenie oprogramowania firmy Microsoft w PTT. To nie będzie jedynie zmiana adresów mailowych. Przejście na nowe oprogramowanie da nam wiele ciekawych narzędzi, z którymi wiążemy duże nadzieje na polepszenie komunikacji i ułatwienie pracy (poprzez m.in. prowadzenie konsultacji, zbieranie zamówień, tworzenie ankiet i baz danych).
Na spotkaniu Komisja GOT wyjaśniła również status i uprawnienia „Przewodnika GOT PTT” i zapowiedziała publikację odpowiednich zapisów na stronie PTT. Dyskutowano również odnośnie tego kto może prowadzić wycieczki górskie. Temat niewątpliwie dotyczy nas wszystkich, a nie jest do końca jasny. Komisja Przewodnictwa Turystycznego została zobowiązana do sporządzenia pisemnego wyjaśnienia sprawy z uwzględnieniem obowiązujących przepisów oraz wydania rekomendacji dla Oddziałów.
Również każda z pozostałych komisji działających przy ZG PTT miała swój czas na podsumowanie swoich dotychczasowych prac oraz przedstawienie planów na dalszą działalność. Szczególnie ożywiona dyskusja była przy okazji podjętych działań zinwentaryzowania szlaków PTT przez Komisję Znakarską oraz planów aktywnego działania przy ich rewitalizacji i utrzymywaniu. Wyznakowane przez Oddziały PTT szlaki prosimy zgłaszać na adres mailowy Komisji Znakarskiej: szlaki@ptt.org.pl.
Nie zabrakło także dyskusji o naszym wydawnictwie „Co słychać?” oraz o przygotowaniu nowego zamówienia na organizacyjne polary.
Jak widać wiele ciekawych wyzwań przed nami i sporo pracy. Pełni energii i entuzjazmu podejmujemy się realizacji zaplanowanych celów oraz nieustannie zapraszamy członków PTT do współpracy!

Martyna Ptaszek-Pabian

zebranie ZG PTT w Krakowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2023. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.