„Biuletyn Informacyjny” – nr 4 (71) / 2012

W dniu dzisiejszym ukazuje się ostatni w tym roku numer kwartalnika „Biuletyn Informacyjny”, tym razem w objętości 24 stron.
Minione wydarzenia dokumentuje kronika Oddziału o objętości aż 8 stron oraz relacje Jana Nogasia z zakopiańskiej sesji poświęconej 100-leciu powstania Sekcji Ochrony Tatr TT oraz ze spotkania ze Słowakami z SVTS w Żywcu, a także artykuł Agnieszki Wojnowskiej o V Przeglądzie Filmów Górskich „Adrenalinium 2012” w żywieckim Kinie Janosik, którego partnerem byliśmy po raz pierwszy.
Planowane wycieczki, prelekcje i spotkania przedstawiamy tradycyjnie na stronie 2 w planie wydarzeń na pierwszy kwartał 2013 r. Wśród aktualności można znaleźć również informację o uzyskaniu przez Oddział PTT w Bielsku-Białej statusu organizacji pożytku publicznego wraz z krótką historią naszych starań o ten status, a także szczegóły dotyczące wysokości składek członkowskich na rok 2013.
Oprócz wspomnianych wcześniej, 71 numer naszego czasopisma przynosi także pięć innych artykułów. W numerze znajdziemy zachętę do odwiedzenia ruin włoskiego zamku Squillace autorstwa Noemi Tallarino oraz ruin klasztornych w Zagórzu przygotowaną przez Tomasza Węgrzyna. Jest także relacja naszej koleżanki z Oddziału, Celiny Skowron, z wyjazdu w Alpy Austriackie wraz z Warszawskim Klubem Górskim im. prof. Walerego Goetla oraz druga część wspomnień Andrzeja Popowicza o „komandosach z Kobylan”. Znajdziemy tu także trzeci artykuł Grzegorza Gierlasińskiego z cyklu „Świat u stóp” – tym razem o kózkowatych.
Numer uzupełnia apel o przekazanie 1% podatku na rzecz PTT, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze lepiej realizować nasze cele statutowe.

Serdecznie zachęcamy do lektury! (pobierz -> 4,64 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Biuletyn Informacyjny". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.