„Co słychać?” – nr 10 (274) / 2013

Październikowy numer „Co słychać?” po raz kolejny przynosi dużo informacji z życia naszego Towarzystwa. Już na pierwszej stronie Szymon Baron relacjonuje XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie PTT w Żegiestowie-Zdroju. Wśród wieści z życia ZG PTT możemy znaleźć informację o ostatnim posiedzeniu Zarządu Głównego, konferencjach poświęconych ochronie przyrody oraz wydaniu przez wydawnictwo Stapis szóstego tomu Wielkiej Encyklopedii Gór i Alpinizmu, w której znajdziemy m.in. biogramy działaczy odrodzonego PTT.
Wśród nowości książkowych informujemy także o kolejnej książce Bartka Sali pt. „Legendy zamków karpackich” oraz zapowiedzi książki Antoniny Sebesty poświęconej etyce i ethosie „ludzi gór” oraz 21. tomu „Pamiętnika PTT” z zachętą dokonania przedpłaty.
Z numeru dowiemy się też o wyróżnieniach przyznanych członkom PTT oraz Oddziałom PTT w Bielsku-Białej i Nowym Sączu z okazji obchodów Światowego Dnia Turystyki, a także wyróżnieniu kolegi z Oddziału w Tarnowie tytułem „Nauczyciel Roku 2013”. Znajdziemy też informację o nowych władzach O/Ostrzeszów, udziale O/Chrzanów w Dniu Aktywnego Obywatela oraz zaproszenie na Konkursy Wiedzy o Górach w Myślenicach i Chrzanowie.
Tę część numeru uzupełnia wspomnienie nestora naszego Towarzystwa, Tadeusza Wronowskiego z Oddziału PTT w Bielsku-Białej oraz informacja o śmierci Władysława Cywińskiego – wybitnego znawcy Tatr.
Wspomnienia z wyjazdów członków PTT w góry i nie tylko przeczytamy tym razem w trzech tekstach: Niny Mikołajczyk o amerykańskim Bryce Canyon, Grzegorz Gierlasińskiego o Triglavie oraz Józefa Durdena z pobytu w Ziemi Świętej i Jordanii.
Numer uzupełnia tekst Bartka Sali pt. „W jaworzyńskich Tatrach” oraz osobiste wspomnienie Barbary Morawskiej-Nowak o Macieju Mischke w dziesiątą rocznicę śmierci wraz z zaproszeniem do udziału w odsłonięciu poświęconej mu tablicy na Wiktorówkach.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 0,76 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.