„Do Czech i na Słowację z PTT” – pokaz krótkich filmów Wacława Morawskiego – 24 września 2013 r.

Dzisiejszego dnia, tj. 24.09.2013 r. odbyła się prezentacja krótkich filmów przygotowanych przez Wacława Morawskiego. Tematem przewodnim spotkania były wycieczki Oddziału PTT z Bielska-Białej do Czech i na słowację.
Pierwsza z przedstawionych wycieczkek odbyła się 03.03.2013 r., a jej celem była Girowa położona w Beskidach Morawsko-Śląskich. Naszym zdobywcom towarzyszyła słoneczna, choć zimowa pogoda, góry były pokryte śnieżną pierzyną. 19 osób z prezesem na czele przemierzało tę lodową krainę w poszukiwaniu celu. Czas umilały zimowe zabawy i lepienie bałwanków 😀
Kolejną wyprawą w plener była wycieczka na Kriżną, górę położoną na Wielkiej Fatrze, która miała miejsce 16.09.2012 r. Po słowackich wzniesieniach grupę piechurów prowadziła pani przewodnik Agnieszka Wojnowska.
Następnym multimedialnym pokazem była projekcja filmu o wycieczce w Mincol, która odbyła się 19.05.2013 r. I tym razem Agnieszka Wojnowaska miała okazję opowiadać o Magurze Orawskiej, pięknych panoramch i tutejszych zwyczajach. Podróż po górskich bezdrożach umilala słoneczna pogoda i miła atmosfera.
Kolejnym tematem były Zaolzie i Morawy w Czechach, w które wybraliśmy się 16.06.2013. Prowadził nas wtedy przewodnik Robert Słonka, przybliżając historię Czech i Śląska Cieszyńskiego. W trakcie wycieczki mogliśmy obejrzeć m.in. słowiański gród oraz postrzelać z łuku 😀
Ostatnim punktem programu była wycieczka do Doliny Rohackiej, która odbyła się 14.07.2013 r.
Tego dnia w Tatrach Zachodnich dopisała nam pogoda, co pozwoliło na sprawne pokonanie szlaku. Również i wtedy naszym przewodnikiem był Robert Słonka.
Na koniec, przy aplauzie zgromadzonych obejrzeliśmy jeszcze jako bonus film przedstawiający lipcową wycieczkę na Szpiglasowy Wierch.

T.T.
.

Wacław Morawski w trakcie spotkania

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2013. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.