„Co słychać?” – nr 12 (252) / 2011

Z życzeniami radosnych Świąt Bożego Narodzenia i udanego Nowego 2012 Roku oddajemy do Waszych rąk grudniowy, 8-stronicowy numer „Co słychać?”.
O bieżącej działalności PTT możemy przeczytać kilka artykułów. Szymon Baron opisuje obrady ostatniego w tym roku posiedzenia Prezydium ZG, a Nikodem Frodyma – powołanie Koła PTT przy Jednostce Wojskowej nr 4658 w Krakowie-Balicach. W numerze znajduje się także relacja Pauliny Błaszczak z XII Turnieju Wiedzy o Górach w Myślenicach, z kolei Barbara Morawska-Nowak przybliża nam spotkanie na temat prywatyzacji PKL, które odbyło się na krakowskiej AWF.
Środek numeru podobnie, jak kilka poprzednich zdominowała tematyka kresowa. Znajdziemy tu dokończenie opowieści Bartłomieja G. Sali o huculskim harnasiu z połonin Czarnohory oraz relację Ewy Kotlińskiej z zakończenia Międzynarodowego Festiwalu Huculskiego w Łodzi.
Warte odnotowania są również: informacja Barbary Morawskiej-Nowak o powołaniu Polskiego Towarzystwa Medycyny i Ratownictwa Górskiego oraz artykuł prof. Jerzego Lefelda o Jaworzynie.
Ostatnia strona przynosi nam komunikaty Redakcji Wydawnictw i Klubu Turysty Wysokogórskiego PTT, a także informację o naszej stronie na Facebooku, do której „polubienia” gorąco zachęcamy.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,10 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.