Akcja „Sprzątamy Beskidy z PTT” – rejon Szyndzielni i Klimczoka – 13 kwietnia 2013 r.

Za nami inauguracja akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT”, której organizatorem jest nasz Oddział. Na trasy w rejonie Szyndzielni i Klimczoka wyszło aż sześć grup, które planowały posprzątać szlaki na odcinkach, z których ustąpił już śnieg. Łącznie 71 wolontariuszy zebrało dzisiaj ze szlaków około 500 litrów śmieci, a dodatkowo w schronisku zorganizowano dla uczniów quiz wiedzy o ochronie przyrody.
.

pamiątkowe zdjęcie uczestników akcji przed schroniskiem PTTK na Szyndzielni

Członkowie naszego Oddziału podzielili się na dwie grupy – młodszą i starszą. Młodsza grupa wraz z Diablakami z Dąbrowy Górniczej oczyszczała zielony szlak z Olszówki Górnej przez Dębowiec na Przełęcz Dylówki, po czym zeszła niebieskim szlakiem do Olszówki.
.

Młodsza grupa z O/Bielsko-Biała w okolicy Przełęczy Dylówki

Nieco starszy, dwuosobowy zespół naszych kolegów z Oddziału wyruszył czerwonym szlakiem z Błoni w stronę Równi pod Kozią Górę i dalej przez Kozią Górę i Przełęcz Kołowrót na Szyndzielnię, gdzie połączył się z częścią naszej młodszej grupy 🙂
.

na czerwonym szlaku z Szyndzielni na Dębowiec

Koło Miłośników Beskidów „Diablaki” z Dąbrowy Górniczej wybrało się w dniu dzisiejszym zielonym szlakiem z Dębowca na Szyndzielnię. W schronisku przeprowadzono wśród dzieci quiz na tematy związane z ochroną środowiska i śmieceniem w górach i nie tylko. (przeczytaj relację)
.

"Diablaki" przed schroniskiem PTTK na Szyndzielni

Koleżanki i koledzy z Oddziału PTT w Chrzanowie startowali z Bystrej w dwóch grupach. Młodzież z SKK „Raki” posprzątała czerwony szlak przez Magurę, z kolei starsi wybrali niebieski szlak prowadzący płajem. (zobacz zdjęcia)
.

połączone grupy chrzanowskie przed schroniskiem PTTK "Klimczok"

Ostatnią z grup tworzyli koledzy z O/Jaworzno, którzy w kierunku Klimczoka ruszyli od strony Szczyrku po drodze odwiedzając Przełęcz Karkoszczonkę. (zobacz zdjęcia)
.

grupa Oddziału PTT w Jaworznie przed schroniskiem PTTK na Szyndzielni

Wszystkie grupy spotkały się o godz. 14-tej w schronisku PTTK na Szyndzielni, skąd już razem (choć w krótkich odstępach czasu) zeszliśmy czerwonym szlakiem na Dębowiec, po drodze sprzątając śmieci również na nim.

Serdecznie zachęcam do udziału w kolejnych wycieczkach w ramach naszej akcji!

SB

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2013, Sprzątamy Beskidy z PTT. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.