„Andrzejki pod Babią” – spotkanie integracyjne PTT i BKA – 28-30 listopada 2014 r.

Niemal połowa uczestników tegorocznych „Andrzejek pod Babią”, które były równocześnie spotkaniem integracyjnym członków i sympatyków Oddziału PTT w Bielsku-Białej i Bielskiego Klubu Alpinistycznego dotarła do Zawoi już w piątek. Tutaj, w gościnnych progach „Chaty pod Kwiatkiem” odbył się w godzinach wieczornych pokaz kilku filmów o tematyce górskiej i wspinaczkowej.
W sobotę od samego rana zaczęli przyjeżdżać kolejni, koleżanki i koledzy z PTT i BKA. Od godzin porannych w małych grupkach wybieraliśmy się także na szczyt Babiej Góry – Diablak (młodsi) lub do schroniska PTTK na Markowych Szczawinach (starsi). Wędrowaliśmy zarówno z Zawoi Markowej, jak i z Przełęczy Krowiarki, a najwytrwalsi wracali przed Małą Babią Górę i Przełęcz Jałowiecką do Zawoi Czatoży.
Sobotni wieczór upłynął na zabawie andrzejkowej – były tańce, było lanie wosku… a nade wszystko rozmowy o górach i planach na najbliższe dni, miesiące, lata… Zabawa zakończyła się grubo po północy.
A w niedzielę mieliśmy znów „zajęcia indywidualne”, spacery po okolicy, rozmowy o górach… O różnych godzinach rozjeżdżaliśmy się do domów. Podsumowując, uważam tegoroczne „Andrzejki pod Babią”, w których wzięło udział 32 członków i sympatyków obu naszych stowarzyszeń za udane i liczę, że w podobnym gronie spotkamy się rok.

SB
.

pamiątkowe zdjęcie uczestników „Andrzejek pod Babią”

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.