„Andy Peruwiańskie i Boliwijskie. U źródeł Amazonki – i Nevado Sajama” – prelekcja ks. Krzysztofa Gardyny – 9 czerwca 2008 r.

Gościem kolejnej prelekcji organizowanej w ramach cyklu imprez „Wspaniały świat gór wysokich”, dofinansowanego przez Gminę Bielsko-Biała był ks. Krzysztof Gardyna, który zaprezentował nam zdjęcia z trwającej miesiąc wyprawy do Peru i Boliwii.
Podczas podróży tej ks. Krzysztof Gardyna wraz z bielszczanami Robertem Wieczorkiem i Kingą Kalmus odwiedzili kanion Colca, zdobyli Nevado Mismi (5597 m n.p.m.) i dotarli do źródeł Amazonki w Peru. Z kolei w Boliwii wspinali się na Nevado Sajama (6542 m n.p.m.) – drugi najwyższy szczyt Andów, a także drugi najwyższy wulkan świata, na który wszedł tylko ks. Gardyna, zwiedzili La Paz, Copacabanę, a także olbrzymie salary Uyuni.
Spotkanie rozpoczęło się planowo o 18:00 od przywitania naszego prelegenta przez prezesa Oddziału PTT, Szymona Barona. Ksiądz Gardyna w sposób ciekawy opowiadał o swoim pobycie w Ameryce Południowej, a ogromna ilość ciekawych zdjęć spowodowała, że trwające ponad dwie godziny spotkanie nie pozwalało odczuć upływającego czasu.

Frytka

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2008. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.