„Astro-notki dla ludzi gór. Astronomia dla humanistów”

Od czasu do czasu na profilu facebookowym naszego Oddziału pojawiają się gościnnie „Astro-notki dla ludzi gór” przygotowywane od kilku lat przez Marcina „Doktorka” Kolonkę z Oddziału PTT w Krakowie.
Miło mi poinformować, że „Astro-notki dla ludzi gór” ukazały się w formie drukowanej. Jak informuje autor na stronie internetowej Oddziału PTT w Krakowie, jest to wydawnictwo okolicznościowe, mające zachęcić do przelewu na rzecz Łukasza Szychowskiego, kwestę na rzecz którego Marcin prowadzi już od 4 lat (w treści znajduje się numer konta do dobrowolnych wpłat).
W recenzji do książki dr hab. Joanna Jałocha-Bratek napisała, że „Astro-notki (…) są przewodnikiem po najważniejszych w astronomii i astrofizyce wydarzeniach ostatnich lat. Pozwalają zorientować się co ważnego i ciekawego dokonało się w tej dziedzinie wiedzy. Do poznawczego wysiłku zachęcają liczne zdjęcia, ukazujące piękno Wszechświata”.
W przygotowanie „Astro-notek” do druku poza autorem zaangażowało się kilkoro członków naszego Towarzystwa: Nikodem Frodyma (prezes O/Kraków) opatrzył tę pozycję wstępem, Kasia Saternus (K/Oświęcim) zaprojektowała okładkę, a ja miałem przyjemność wykonać skład tekstu.

Cena książki dla członków PTT (koszt druku) wynosi 35 zł, dla osób spoza naszego Towarzystwa: 50 zł. Internetową sprzedaż prowadzą Wydawnictwo „Attyka” w Krakowie i Księgarnia Akademicka przy ul. św. Anny.

Zainteresowanych nabyciem pozycji prosimy o kontakt z jej autorem (e-mail: marcinet1@gmail.com, tel.: 606-695-121).

SB
.

Marcin Kolonko, Astro-notki dla ludzi gór. Astronomia dla humanistów, Wydawnictwo ATTYKA, Kraków 2020, format 166×239 mm, stron: 206

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.