Babia Góra (Beskid Żywiecki) – wycieczka górska dla młodzieży – 18 maja 2019 r.

Za nami kolejny wyjazd z podopiecznymi Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia w ramach zdobywania Korony Góry Polski. Tym razem młodzież z placówek w Kętach, Oświęcimiu i Żywcu w ramach akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2019” wędrowała na szczyt Królowej Beskidów. Oddział w Bielsku-Białej jest partnerem tego przedsięwzięcia, wspomagając młodych turystów przewodnicko i organizacyjnie. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tej wycieczki:

18 maja wybraliśmy na kolejną wycieczkę w Beskidy. Naszym celem była Babia Góra, najwyższa góra w Polsce poza Tatrami o wysokości 1725 m n.p.m.
Wybrałam się z przyjaciółmi i osobami z innych domów dziecka, którzy pomogli mi sprzątać olbrzymią górę. Było fajnie, choć prawie upadłam z milion razy. Nie było dużo śmieci do zbierania.
Kiedy dotarliśmy na szczyt Babiej Góry, mogliśmy zobaczyć granicę pomiędzy Polską i Słowacją. Widoki były niesamowite, a domy wyglądały jak zabawki dla mrówek. Mogłam zobaczyć z tej wysokości całą Polską, a myślę, że nawet moją rodzinę w Chicago.
Prawdziwym problemem było dla mnie zejście. Inni zbiegali w dół jak zwykłe dzieciaki, ale ja bałam się upadku. Góra była dość stroma. W drodze zejściowej widzieliśmy to, co mijaliśmy podczas wędrówki w górę. Widziałem śnieg, stare drzewa, turystów, psy i dziwne rośliny.
Podróż była fajna, ale umierałam przez całą trasę, w górę i w dół. Prawdopodobnie dlatego, że gram w Minecrafta trzy godziny dziennie i rzadko wychodzę na zewnątrz. Góry były bardzo piękne i podobała mi się ta wycieczka.

Izabella Rua-Boroń, Kęty
.

nasza grupa na Sokolicy z widokiem na Babią Górę

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fundacja "Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia", kronika - 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.