Barutka (Beskid Makowski) – wycieczka górska – 27 sierpnia 2020 r.

Prognozy pogody nie wróżyły zbyt dobrze na 27 sierpnia 2020 roku – miało mocno wiać, dlatego z pewną rezerwą planowaliśmy naszą kolejną wycieczkę. Faktycznie, w porannych godzinach wiatr dawał o sobie znak, ale w miarę upływu dnia był coraz słabszy, by później niemal całkowicie się uspokoić.
W tym dniu członkowie i sympatycy Klubu Górskiego PTT „Razem przez świat” wybrali się na kolejną wycieczkę górską, tym razem celem była Barutka (614 m.n.p.m.) należąca do Beskidu Makowskiego. Początkowo szlak prowadzi wzdłuż zabudowań wsi Rychwałdek i warto zwrócić uwagę na sporo drewnianych chat i gospodarstw wiejskich. Ma się wrażenie, że ta część Żywiecczyzny to żywy skansen dawnego budownictwa. Aby dotrzeć na Barutkę, należy po około 20 minutach wędrówki odbić w prawo widoczną ścieżką i wciąż do góry wypatrywać szczytowej polany, z której rozciągają się piękne widoki na beskidzkie pasma.
Na relację „krok po kroku” zapraszamy na stronę: https://www.sdspewelwielka.pl/.

Robert Słonka
.

Klub Górski PTT „Razem przez świat” na Barutce

Ten wpis został opublikowany w kategorii Klub Górski PTT "Razem przez świat" przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej, kronika - 2020. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.