Bendoszka Wielka – wycieczka górska dla młodzieży – 29 września 2018 r.

W ostatnią sobotę września SK Groniczki wyruszyły na swą pierwszą wyprawę w nowym roku szkolnym. Naszym celem była Bendoszka Wielka (1144 m n.p.m.) w Beskidzie Żywieckim, jeden z wyższych szczytów w grupie Wielkiej Raczy.
Autokar dowiózł naszą pokaźną grupę do Rycerki Kolonii, skąd przyjemnym szlakiem zielonym wspinaliśmy się w kierunku wierzchołka. Po około 2 godzinach dotarliśmy do celu. Na szczycie Bendoszki wznosi się Jubileuszowy Krzyż Ziemi Żywieckiej, postawiony tam w 2000 roku. Obok krzyża znajduje się niewielka platforma widokowa, skąd zwykle można podziwiać piękną panoramę. Niestety, tym razem nie było nam dane delektować się widokami. Uparta chmura nie chciała sobie odejść i skutecznie ograniczała widoczność.
Ze szczytu Bendoszki szlak czarny sprowadził nas na Przełęcz Przegibek, gdzie znajduje się schronisko PTTK. Skorzystaliśmy z gościny, racząc się pyszną zupą czosnkową lub pomidorową. Dzieci biegały po polanie i bawiły się w chowanego, bądź w inny sposób organizowały sobie czas na świeżym powietrzu.
Gdy nadszedł czas powrotu, zielonym szlakiem zeszliśmy do Rycerki Kolonii, skąd autokar zawiózł nas do Kóz.
Sezon 2018/19 można uznać za rozpoczęty!

S.Cz.-P.
.

„Groniczki” na szczycie Bendoszki Wielkiej

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2018, SK PTT "Groniczki" przy SP1 w Kozach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.