Błatnia (Beskid Śląski) – wycieczka górska dla młodzieży – 2 grudnia 2023 r.

Pragnę podzielić się z Wami relacją z naszej wycieczki ze Szkolnym Kołem PTT „Vertical World” działającym przy Dwujęzycznej Szkole Podstawowej „Primary Steps” w Bielsku-Białej. Planowaliśmy wyprawę na Wielką Raczę, ale jak to bywa, los miał dla nas inne plany. Mocne opady śniegu dzień przed planowanym wyjazdem sprawiły, że kierowca nie mógł nas dowieźć do Rycerki. Nie poddając się, szybko podjęliśmy decyzję o zmianie trasy na Błatnią, co okazało się równie trafionym wyborem.
Z Jaworza wyruszyliśmy grupą 31 uczniów i trzech opiekunów, pełni entuzjazmu i gotowi na wszystko, co zafunduje nam ta niespodziewana przygoda. Trasa obiecywała malownicze krajobrazy, choć intensywne opady śniegu utrudniały nam podziwianie widoków. Na szczycie udało nam się znaleźć schronienie, gdzie mogliśmy odpocząć, coś zjeść i naładować baterie do powrotnego zejścia do Jaworza. W schronisku także dostaliśmy pieczątki, przybliżające nas do upragnionej odznaki.
2 grudnia 2023 roku – ta data zapisze się w naszej pamięci. Nasza grupa, pełna entuzjazmu i gotowa do zabawy, cieszyła się z każdej chwili, bawiliśmy się w śniegu jak małe dzieci – bez zahamowań, turlając się gdzie tylko można było.
Wróciliśmy zmęczeni, ale ten dzień przede wszystkim przyniósł nam mnóstwo uśmiechów i wspomnień. To był dzień pełen przygód, zaskakujących zwrotów akcji i wzajemnej integracji. Bez wątpienia ta wycieczka stanie się jednym z tych magicznych momentów, o których będziemy opowiadać jeszcze długo, przynosząc uśmiech na nasze twarze.

Salma, kl. 6a

młodzież przed schroniskiem pod Błatnią

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2023, SK PTT "Vertical world" przy Anglojęzycznej Szkole Podstawowej "Primary Steps" w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.