Chata na Groniu (Beskid Śląski) – wycieczka górska pt. „XXII Powiatowy Rajd Górski” – 8 czerwca 2024 r.

W dniu 8 czerwca grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rybarzowicach wzięła udział w XXII Powiatowym Rajdzie Górskim – Chata na Groniu. Jego celem jest popularyzacja turystyki pieszej oraz integracja dzieci i młodzieży z gmin powiatu bielskiego.
O godzinie 8:30 bus zawiózł uczestników na przystanek Mikuszowice „Uniwersytet”, skąd pod opieką dwóch przewodników uczniowie wyruszyli w trasę na Równię pod Kozią, a następnie czerwonym szlakiem do Bystrej Zajazd pod Źródełkiem. Po krótkim odpoczynku w Bystrej, uczniowie wyruszyli w dalszą drogę na Magurę, a następnie czarnym szlakiem do Chaty na Groniu, gdzie znajdowała się meta rajdu. Pogoda dopisała, a z trasy rajdu można było podziwiać piękne widoki.
Na mecie na uczestników czekała pyszna kiełbaska i wiele atrakcji. Uczniowie uczestniczyli w konkursie wiedzy o powiecie bielskim oraz w zawodach wokalnych, w których można było wygrać ciekawe nagrody.

Elżbieta Pinkawa

SK PTT „Krokus” na trasie rajdu

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2024, SK PTT "Krokus" przy SP w Rybarzowicach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.