„Co słychać?” – nr 1 (265) / 2013

W roku 2013 przypada 140. rocznica utworzenia Galicyjskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, które następnie w roku 1874 przemianowano na Towarzystwo Tatrzańskie i w końcu po odzyskaniu niepodległości przez nasz kraj na Polskie Towarzystwo Tatrzańskie (1920).
Tematyka rocznicowa zdominowała styczniowy, ośmiostronicowy numer „Co słychać?”. Już na pierwszej stronie możemy przeczytać artykuł Barbary Morawskiej-Nowak pt. „140 lat dobrej tradycji”, z kolei wewnątrz numeru Robert Słonka pisze o roku 2013, jako Roku Towarzystw Karpackich, bowiem okrągłe rocznice powstania dotyczą także Węgierskiego Towarzystwa Karpackiego i niemieckiego Beskidenverein. Do nurtu rocznicowego zaliczyć też trzeba artykuł A. Sebesty poświęcony Władysławowi Midowiczowi w dwudziestą rocznicę jego śmierci.
Tradycyjnie strony 2-3 zajmują wieści z życia ZG PTT oraz Oddziałów. Możemy poczytać o wyróżnieniu prezesa PTT tytułem „ambasadora platana”, utworzeniu nowych Kół PTT przy oddziałach w Bielsku-Białej i Nowym Sączu, a także zaangażowaniu kolegów z naszego Oddziału w IX Karpacki Finał WOŚP na Hali Lipowskiej. W tej sekcji znajdziemy także notkę o „Tarnowskiej Parci” – nowym kwartalniku O/Tarnów, zaproszenie na Tatrzański Kurs Zimowy organizowany przez kolegów z zaprzyjaźnionego z PTT, słowackiego SVTS oraz przypomnienie o przedpłatach na „Bibliografię Pamiętników PTT”.
Numer uzupełnia ciekawostka Jana Nogasia o „dolnym słońcu” oraz tradycyjny apel o 1% podatku, do przekazania którego na rzecz PTT gorąco zachęcamy!

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,71 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.