„Co słychać?” nr 1 (361) / 2021

cs361Styczniowy numer „Co słychać?” o objętości 8 stron otwiera krótki artykuł o historycznym zdobyciu K2 zimą przez grupę Nepalczyków.  
Wśród wieści z życia ZG PTT w tym numerze znajdziemy relację z VI posiedzenia Zarządu Głównego, które z powodu pandemii odbyło się w sposób zdalny.
Covid-19 wpłynął też na działalność oddziałów. Wieści z życia oddziałów są wyjątkowo skromne, a przeczytamy w niech o przekształceniu Oddziału PTT w Ostrzeszowie w Koło im. Józefa „Bacy” Michlika przy oddziale poznańskim, nietypowym rozpoczęciu sezonu turystycznego przez Oddział PTT w Bielsku-Białej oraz dwóch wydarzeniach zorganizowanych przez O/Poznań: grudniowym Dniu Taternika i noworocznym spotkaniu turystów na Dziewiczej Górze. 
Po raz kolejny mamy okazję przeczytać wywiad Kingi Buras, która tym razem rozmawiała z prezesem honorowym Oddziału PTT „Beskid” w Nowym Sączu, Maciejem Zarembą. Tematem historycznym, poruszonym w tym numerze, jest 150. rocznica śmierci Ludwika Zejsznera, wybitnego polskiego kartografa i geologa.
Numer uzupełniają artykuł o pseudoturystach i grupach młodzieży, dewastujących bazy namiotowe SKPG Wisłoczek i Rabe oraz zachęta do przekazania 1% podatku na rzecz PTT.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 0,95 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.